Trolololo w wykonaniu BZ WBK, czyli nadchodzą zmiany w Toip

Pora zebrać żniwo po głośnych akcjach marketingowych Banku Zachodniego WBK. Nadchodzi bowiem dzień wprowadzenia nowej Tabeli opłat i prowizji.

O zmianach w TOiP było słychać od dawna. Niestety już za tydzień, bo od 1 sierpnia wchodzą one w życie, więc warto się z nimi zapoznać. Bank zamierza kasować nas za przelewy pay-by-link (Przelewy24), zapłacimy również od 6 kodu autoryzacji sms, a nasze konto będzie mogło być ujemnie oprocentowane… oszczędnościowe.

Troll-Face

Jak zamknąć konto?

Dobra, żartowałem. Jeśli braliście udział w rewelacyjnej promocji BZ WBK, gdzie można było zgarnąć konto oprocentowane na 4% to jest ono jak najbardziej warte zostawienia. Będzie trzeba tylko ograniczyć jego funkcjonalność.

Zmiany w regulaminie

  • 20 groszy za 6 i każdy kolejny smsKod. Z opłaty zwolnieni są posiadacze Konta<20.  Żeby nie było weryfikacji możemy dodać odbiorcę do zaufanego, ale jest to trochę uciążliwe.
  • 50 groszy za Przelew24. Lubicie dokonywać szybko zakupów? W BZ WBK od 1 sierpnia płacimy klasycznymi przelewami.
  • 50 groszy za zlecenia stałe.
  • 5 zł za wpłatę i wypłatę na rachunek w kasie banku. I tak nikt z tego nie korzysta.
  • 15 zł za wznowienie karty debetowej. Oczywiście możemy ją zgubić i zastrzec tydzień przed końcem ważności.
  • 25 zł za zmianę numeru do Kodu sms (tylko w oddziale banku). Za darmo zmienimy numer w rozmowie video przez internet.
  • Opłata za przelewy natychmiastowe rośnie z 3 na 5zł
  • Co z tym kontem oszczędnościowym? Otóż będziemy za nie płacić 1 zł. Pomijam fakt słabego (delikatnie mówiąc) oprocentowania, bo w najlepszym wypadku wyniesie ono 1,26%

Moja opinia

Nic mnie nie dziwi. Tak jak wcześniej pisałem po takiej akcji marketingowej można się było tego spodziewać. W końcu bank jest od zarabiania pieniędzy, więc osobiście konta do czerwca 2017 r. nie zamknę ze względu na świetne oprocentowanie, ale oprócz tego jestem zmuszony do otworzenia innego z którego będę wykonywał wszystkie operacji. 50 groszy za P24 i 20 za smsKod? Szanujmy się.

cebula

Dobro alternatywę dla BZ WBK opisałem tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *