Program lojalnościowy Allegro. Zgarniaj monety za zakupy

Program lojalnościowy Allegro to nowy pomysł największego polskiego serwisu aukcyjnego na pozyskanie nowych klientów. A kusić może fakt, że za wirtualne monety (uzyskane przy zakupach) możemy wymienić na kody rabatowe, dostępne do wykorzystania przy kolejnych zakupach. Jak to wygląda w praktyce?

Specjaliści od marketingu Allegro bardzo dobrze zadbali, by promocja wyglądała jak prawdziwe rozdawanie monet 😉 Rzeczywistość jest delikatnie mniej różowa niż może się wydawać, jednak faktycznie mamy okazję COŚ zaoszczędzić.

Monety Allegro
https://monety.allegro.pl/

Powyższy obrazek sugeruje nam, że po zebraniu 20 wirtualnych monet możemy wymienić je na 20 złotych.

Jakie warunki należy spełnić?

Szczegóły znajdziemy w regulaminie promocji, jednak przyjrzyjmy się głównym założeniom tego programu lojalnościowego.

Pierwszą rzeczą jaka uprawnia nas do uzyskania wirtualnych monet są zakupy za minimum 60 zł (koszt samego produktu, nie licząc ewentualnych kosztów dostawy). Każde 10 zł jest premiowane 1 wirtualną monetą, zatem za wydane 60 zł = 6 monet.

Monety dostępne są do wykorzystania dopiero po uzbieraniu minimum 20 monet, a wtedy przelicznik wygląda tak: 20 monet = 20 zł.

Kolejnym warunkiem na który należy zwrócić uwagę jest to, że z promocji wyłączone są następujące kategorie:

  • Komputery › Oprogramowanie › Internet,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry na konsole > Doładowania,
  • Elektronika > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Zdrapki,
  • Elektronika > Komputery > Internet,
  • Elektronika > RTV AGD -> Karty Allegro,
  • Elektronika > Telefony i Akcesoria > Pre- paid,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Komputerowe PC,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry online (MMO)

… czyli jedne z najpopularniejszych kategorii, gdzie użytkownicy serwisu wydają najwięcej pieniędzy.

Ale to nie wszystko. Zakupy muszą zostać dokonane z użyciem aplikacji mobilnej Allegro oraz być opłacone przy użyciu PayU.

Jeśli robimy zakupy na kwotę większą niż 60 zł, co najmniej jeden z kupowanych przedmiotów musi kosztować min. 60 zł. Czyli kupując 2 rzeczy po 3o zł promocja nas niestety nie obowiązuje.

Dodatkowym warunkiem skorzystania z tego co oferuje program lojalnościowy Allegro jest konieczność dokonania zakupu w aukcji ze Standardem Allegro, czyli aukcji oznaczonej tą ikonką: Standard Allegro

Uff, trochę tego jest, czy to już wszystko?

Nie, to nie wszystko 😛 Po uzyskaniu 20 monet nie mamy możliwości wykorzystania tych pieniędzy „ot tak”. Aby uzyskać wspomniane wyżej 20 zł musimy… kupić sobie kupon. A taka operacja dodatkowo kosztuje nas 20 gr (zostanie to dopisane do naszego rachunku allegro). Serio.

No i na koniec, takowy kupon będziemy mogli wykorzystać na zakupy pod warunkiem, że… ich suma nie przekroczy 50 zł – w ciągu 14 dni od zakupienia kuponu. Same monety (nie wymienione jeszcze na kupon) są ważne dłużej, bo 6 miesięcy.

Czy w ogóle warto się bawić w „Program lojalnościowy Allegro”?

Tak czy inaczej – program lojalnościowy Allegro pozwala nam uzyskać pewien rabat przy przemyślanych zakupach. Teoretycznie zniżka na kolejne zakupy (zależnie od tego ile zapłacimy za poprzednie i ile monet uzyskamy) może sięgnąć 7-9%. Zawsze to coś, jednak należy pamiętać, że trzeba się trochę natrudzić by faktycznie osiągnąć taki wynik.

Jeśli uważasz, że oferta jest wybitnie genialna lub wręcz przeciwnie, ktoś tu mocno przekombinował całą promocję – zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *